♣♣♣ به وبلاگ میدان داران فرهنگ خوش آمدید♣♣♣ مبارزه با فرهنگ شیطانی - اقتصادوفرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

متاسفانه ماهواره‌، فرهنگ اسلامی و بومی جامعه را به چالش می‌کشدوسبب تغییر فرهنگ اسلامی و بومی منطقه می‌شود . استفاده از ماهواره در بین خانواده‌هاموجب کم رنگ شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می شود.

بسیاری از کتب گمراه کننده و سی دی‌های دور از شان فرهنگ اسلامی ،به راحتی و در اندک زمان در دسترس جوانان قرار می‌گیرد که این خود عامل کم رنگ شدن فرهنگ اسلامی است.دشمن طی دهه‌های اخیر حرکت خزنده‌ای بر علیه فرهنگ اسلامی برداشته و متاسفانه به توفیقاتی نیز دست یافته است.

این مسائل باید به دغدغه همه مردم و مسئولان تبدیل شود.دشمن سعی دارد از طریق اینترنت، ماهواره، فیلمهای مبتذل به ایمان قشری عظیم و اساسی جامعه که جوانان میهن اسلامی هستند لطمه و آسیب جدی وارد نماید.

در جنگ نرم، هدف دشمن "کشتن افراد "نیست بلکه به اسارت گرفتن و همسو کردن آنها با فرهنگ غلط و شیطانی خویش است و به نوعی از این طریق می خواهد کشورهای اسلامی را جزء مستعمرات خود نموده و برای آنها خط مشی پیاده کند.

استفاده از تکنولوژی های روز و امکاناتی چون اینترنت حق هر انسانی بر روی کره ی خاکی است و نمی توان جایگاه ارزشمند آن را نادیده گرفت ولی نباید فراموش کنیم که سازندگان این تکنولوژی ها دشمنان اسلام هستند و نباید به راحتی به  آنها اعتماد کرد. هنگامی که فرهنگ صحیح که همان فرهنگ اسلامی است از زندگی مسلمانان رخت بربندد ما شاهد ابتذال در زندگی مسلمانان و در نتیجه تلاش دشمن خواهیم بود.

استفاده از ماهواره و همچنین سی دی های مبتذل که غالبا لذتهای نفسانی زودگذر را با خود دارد یقینا فلاکت و نابودی ابدی را به همراه  خواهد داشت و همه ی نهادهای فرهنگی و همچنین مردم که خود عامل ایجاد فرهنگ هستند باید به فرمایشات رهبر عظیم الشان و هشدارهای ایشان گوش جان فرا داده و نهایت اهتمام و تلاش را در ریشه کن کردن فرهنگ شیطانی غرب بنمایند.

این امر را می توان در موضوع شهادت به عینه مشاهده کرد. از آنجا که در دین اسلام به شهادت در راه خدا توجه ویژه ای شده است لذا ما در جریان پیدایش اسلام تا کنون و با عنایت به نفوذ اسلام بعنوان فرهنگی اصیل در وجود مسلمانان، شاهد جان نثاری های جوانانی بوده ایم که با اعتقاد شدید به پاداش شهادت که همان دیدار خداوند است، آنرا در جایگاه یک باور و فرهنگ قرار داده اند.


راهبردهایی برای مبارزه بافرهنگ شیطانی:

1.شناخت همه جانبه تهاجم فرهنگی و اهداف دشمن . 

2.تقویت بینش دینی و سیاسی مردم .

3.اشباع نیازهای طبیعی انسان از راه های مشروع.

4.گسترش امر به معروف و نهی از منکر.

5.خودسازی متولیان فرهنگی.

6.تلاش برای زدودن فقر اقتصادی.

7.استفاده از فن آوری نوین در عرصه فعالیت های فرهنگی.

8.تقویت رسانه های داخلی و غنی سازی برنامه های فرهنگی آنها با رویکرد تقویت هویت دینی و ملی و خنثی سازی تهاجم فرهنگی دشمن.

9. تقویت مساجد و کانون های فرهنگی.

 10. شناخت کامل فرهنگ اسلامی و ملی.

 11. مشارکت دادن نوجوانان و جوانان در فعالیت های فرهنگی.

12.بازنگری در منابع درس دانشگاهی به ویژه دروس مرتبط با علوم انسانی.تاریخ : جمعه 93/4/20 | 9:16 عصر | نویسنده : حسن رضاترابی | نظرات ()

میدان داران فرهنگ